С най-много голове: Златан Ибрахимович (62)
Най-висока позиция ФИФА: 2 (ноември 1994)
Най-ниска позиция ФИФА: 43 (февруари 2010)
Участия на световни първенства: 11
Най-добро представяне: Второ място (1934)
Участия на европейски първенства: 5 пъти
Най-добро представяне: Полуфинал (1992)

Националният отбор по футбол на Швеция представлява страната в международните футболни срещи. Контролира се от Шведската футболна асоциация. Първата среща за националния отбор на Швеция се играе на 12 юли 1908 г. срещу тима на Норвегия и завършва с победа за Швеция с 11:3.

Швеция има четири участия на европейски футболни финали. Скандинавците дебютират на форум на Стария континент през 1992-а година с домакинството си на деветото Европейско първенство.В първия мач от групата завършват 1:1 с Франция, след което идват две победи - над Дания с 1:0 и Англия с 2:1. На полуфинала Швеция губи с 2:3 Германия,като това е най-доброто класиране за шведите на подобен шампионат. През 2000 и 2008 година отпада в групите на европейските първенства, а През 2004 стига до четвъртфинал, където е елиминиран от Холандия след дузпи.

На световни първенства има 11 участия. Най-големият успех е през 1958-а година, когато като домакин на шампионата губи финала с 2:5 от Бразилия. Три пъти - 1938, 1950 и 1994-та стига до полуфинал, а във вторите два случая печели мача за трето и четвърто място.