С най-много мачове: Андреас Херцог (103)
Най-висока позиция: 10 (Март 2016, Юни 2016)
Най-ниска позиция: 105 (юли 2008)
Участия на световни първенства: 7
Участия на европейски първенства: 2

Националният отбор по футбол на Австрия представлява Австрия в международните футболни състезания. Първия си официален мач австрийският национален отбор по футбол изиграва през 1902 година срещу Унгария, а първите си по-сериозни успехи отборът постига през 30-те години под ръководството на Хуго Майзл: На 16 май 1931 година нанася за пръв път поражение на Шотландия на европейска земя. Като най-голям успех на Вундертима обаче се счита тяхната единствена загуба.

На 7 декември 1933 година отборът се изправя срещу английските национали, които са непобедени у дома и които не записват загуба и в следващите 20 години. Дотогава нито един отбор от континента не е успявал да отбележи повече от един гол на английска земя. На полувремето австрийският отбор вече губи с 2:0 на стадион "Уембли", след което през втората част отбелязва цели три гола, но в крайна сметка губи с 4:3. По-късно на Световното първенство през 1934 отборът достига до четвъртото място. Следващият успех на тима е спечелването на трето място на Световното първенство по футбол през 1954.

Една от най-известните срещи в историята на австрийския национален отбор е четвъртфиналният сблъсък с Швейцария. Австрия печели със 7:5 мача с най-много голове в историята на Световните първенства по футбол. След края на ерата "Декер" отборът дълго време не успява да постигне предишните си успехи. Карл Щоц класира отбора на Световното първенство през 1982, благодарение на победа над България с 2:0 като домакин на 28 май 1981 година и равенство (0:0) в София на 11 ноември същата година. Въпреки тези успехи треньорът е освободен от поста си още преди самия турнир и е заменен с Ернст Хапел. Но вместо Хапел в длъжност влиза "спасителното дуо" Георг Шмит и Феликс Лацке. В предварителният кръг отборът започва с победи над Алжир и Чили. В последния мач от групата австрийците загубват с 1:0 от Западна Германия, но продължават в следващата фаза на турнира. След загуба от Франция австрийският национален отбор завършва турнира на 8-о място.

Следващото класиране на Австрия на голям форум е през 1990 година, когато тимът участва на Световното първенство в Италия, но не преодолява груповата фаза. Австрийците участват и на световните финали през 1998 година, но отново не стигат до директните елиминации. Австрия е домакин на европейското първенство през 2008 година и затова се класира автоматично за турнира. Тимът не достига до четвъртфиналите, завършвайки трети в групата с актив от 1 точка.

Швейцарецът Марсел Колер е селекционер на Австрия от 2011 година. Под негово ръководство отборът не успя да се класира за Евро 2012 и Мондиал 2014, но постепенно започна да постига по-добри резултати. Новото поколение, водено от Дейвид Алаба, Марко Арнаутович и Александър Драгович, натрупа самочувствие от добрите си изяви на клубно ниво и в квалификациите за Евро 2016 австрийците бяха безапелационни. Те записаха 9 победи и 1 равенство и допуснаха само 5 гола.